[#191] Wanga – policzek – sposób na dynamiczny szyk w SolidWorks CAD 3D | polski poradnik

W związku z dużym zainteresowaniem odcinkiem dotyczącym schodów (odcinek opublikowany pod numerem 187), rozpoczynam serię w postaci tutorialu, poradnika o tym, jak takie schody dynamiczne utworzyć w programie SolidWorks.
Niniejszy odcinek rozpoczyna serię od części wanga, która jak się okazuje, odgrywa główną rolę w modelowym podejściu tworzenia schodów ze względu na zależność wielu wymiarów, tj.: wysokość schodów, długość schodów, wymiary stopni oraz ich liczba.
W materiale przedstawiono dwa sposoby wykonania szyku. Pierwszy sposób to standardowy, prawdopodobnie najczęściej wykorzystywany tryb szyku liniowego, gdzie poprzez określenie kierunku szyku, rozstawu oraz liczby wystąpień, w odpowiedni sposób następuje powielenie wybranych operacji.
Drugi przykład to szyk liniowy, który wykonywany jest w zamkniętym przedziale wymiarowym w oparciu o żądaną liczbę wystąpień. W takim przypadku odstępy pomiędzy wystąpieniami obliczane są automatycznie przez program. Zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy SOLIDEXPERT, dostawcy programu SolidWorks:

One comment

  1. David Baumgartner
    David Baumgartner

    great content!

Leave a Reply