w

AngryAngry CryCry CuteCute LOLLOL LoveLove OMGOMG WTFWTF

7 najrzadszych kolorów oczu występujących u ludzi – Viooo

[elementor-template id=”187″]

Jakiego koloru są twoje oczy? Jak bardzo wyjątkowe są? Tak naprawdę toczy się dyskusja na temat, który kolor oczu jest najrzadszy, ponieważ sam termin „rzadki” jest trudny do zdefiniowania. Poszczególne kolory mogą być rzadkie w jednej części świata, ale bardzo popularne w drugiej. Dziś opowiemy ci o niektórych najrzadszych kolorach oczu, występujących u ludzi!
A tak w ogóle to najciekawsze jest to, że kolor oczu niektórych ludzi może się zmieniać w zależności od ubioru, pory dnia czy nawet rodzaju makijażu. Czy jesteś jedną z tych osób? Daj znać w komentarzach!

CZAS:
Co decyduje o kolorze oczu 1:50
Najczęściej spotykane kolory oczu 2:08
Co decyduje o tym, ile masz pigmentu? 3:16
Bursztynowe oczy 4:30
Orzechowe oczy 4:30
Zielone oczy 5:34
Szare oczy 7:01
Czarne oczy 7:25
Czerwone lub różowe oczy 7:45
Fioletowe oczy 8:12
Wielokolorowe oczy 8:49
#koloroczu #niebieskieoczy #zieloneoczy
Music by Epidemic Sound

STRESZCZENIE:
– Brązowe oczy, które mają najwięcej melaniny są najpopularniejsze na świecie, spotykane u ponad połowy populacji na świecie.
– Niebieskie oczy są dużo rzadsze – występują u około 8% populacji. Proces ich powstania sprowadza się do poziomu nasłonecznienia i braku melaniny.
– Orzechowe oczy są trochę jaśniejsze od brązowych. Mają więcej zielonego lub żółtego odcienia i występują u około 5-8% populacji Ziemi.
– Rąbek rogówki z wiekiem zwykle zanika, jest więc oznaką młodych oczu. Tęczówki są ale jak
odciski palców – nawet genetycznie podobni ludzie, np. bliźnięta będą mieć inne tęczówki!
– Bursztynowy kolor oczu jest jednym z najrzadszych na świecie. Występują u mniej niż 5% populacji świata. Mimo że są uznawane za rzadkie, istnieją takie regiony, w których są całkiem popularne, na przykład Ameryka Południowa czy Azja.
– W niektórych częściach północnej i centralnej Europy oraz w zachodniej Azji, zielone oczy występują częściej niż w innych regionach. Mimo to, zielone oczy są i tak bardzo rzadkie, i pojawiają się tylko u 2% procent mieszkańców Ziemi.
– Szary kolor jest również unikatowy i jest bardziej popularny we wschodniej Europie. Niektórzy twierdzą, że szare oczy są odmianą niebieskich, co jest poniekąd prawdą.
– Prawdziwie czarne oczy nie istnieją. To, co widzisz to tak naprawdę bardzo, bardzo ciemne brązowe oczy. Czarne oczy są efektem nadprodukcji pigmentu.
– Być może widziałeś kogoś z różowymi lub czerwonymi oczami. Kolor ten jest jednym z najrzadszych i w większości przypadków wiąże się z zaburzeniem genetycznym zwanym albinizmem.
– Całkowita heterochromia, kiedy obie tęczówki są w różnych kolorach. Częściowa heterochromia, kiedy tylko część tęczówki jest innego koloru.
– Centralna heterochromia występuje wtedy, kiedy wewnętrzny pierścień tęczówki jest innego koloru niż zewnętrzny.

Co myślisz?

Napisane przez admin

Komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Komentarze

0 komentarze

Przenoszenie sztangielki w poprzek ławeczki | Patenty Działają – Viooo

Małomiasteczkowy Cover Ciążowy | parodia Dawid Podsiadło | mama lama – Viooo