w

Biwak, „Tipi”, Gotowanie w terenie, Noc w lesie, Bushcraft, Outdoor – Viooo

KiepskiMoże byćOKFajnyŚwietny (53 ocen, średnia: 4,72 z 5)
Loading...

Jesienny biwak w borach sosnowych. Budowa obozu z dwóch trapów w konfiguracji Tipi. Kolacja przygotowana na ogniu.

Na tej mikro przygodzie byłem z Łukaszem, moim kolegą i widzem, za razem. Plan był w miarę prosty, znaleźć dogodne miejsce na biwak, rozstawić obóz, poćwiczyć troszkę umiejętności i techniki bushcraftowe i spędzić wygodnie noc w terenie. Dzień był pochmurny, wilgotni i szary, ale prognozy pogody nie zapowiadały deszczu i było zaskakująco ciepło ale jak
na połowę listopada.
Miejsce, które wybraliśmy na biwak, było skryte pomiędzy wzniesieniami z dostępem do martwego i suchego w środku drewna. Było to o tyle istotne, że przez kilka dni wcześniej oraz rano w dniu wymarszu padał intensywny deszcz w całym regionie.
Postanowiliśmy wykonać trójnóg do, którego dowiązaliśmy nasze Tarpy, tworząc „coś” co przypominało tipi. Dzięki temu mieliśmy możliwość swobodnego ustawianie obozu pod kierunek wiatru oraz otwarta przestrzeń pomiędzy nami, w której to przygotowaliśmy palenisko pod ognisko. Była to też doskonała okazja by potrenować węzły przydatne w outdoorze lub bushcrafcie.
Narzędzia jakich używaliśmy to Toporek Hultafors, piła składania Silky BigBoy, nóż bushcraftowy od Gorlach Custom Kniefs oraz nóż Mora 2000. Sprzętu aż nad to, ale to z założenia miał być odprężający i wygodny biwak.
Noc minęła spokojnie, nawet zbyt spokojnie, widocznie zwierzęta miały tej nocy wolne. Szkoda bo dźwięki otaczającej natury są jednym z najwspanialszych elementów biwakowania i bytowania w terenie.
Ranek przywitał nas słońcem, które pięknie oświetliło otaczający nas las, wydobywając jesienne kolory. Po śniadaniu, spakowaliśmy nasz ekwipunek i posprzątaliśmy po sobie zostawiając miejsce biwaku w stanie w jakim je zastaliśmy, zgodnie z filozofią LNT.
Był to bardzo udany wypad w teren, mikro przygoda w nieco luźniejszej przyjacielskiej formule, bo przecież nie chodzi o walkę o przetrwanie…, a o obcowanie z przyrodą, natura i odprężenie, przynajmniej ja tego szukam w bushcrafcie i outdoorze!
Dziękuję Łukasz, za ta przygodę 🙂

Jeśli chciałbyś wesprzeć rozwój kanał, sprawdź proszę ten link:
Dzięki i pozdrawiam 🙂

Szkolenia:

Recki mojego sprzętu:
Toporek:
Nóż:
Piła:

Przydatne linki:
Tarp:
Podłoga turystyczna:
Torba leśna:
Worki na sprzęt:

Koniecznie sprawdź:
www.forestowo.pl
Sklep z naszymi produktami:
Allegro:
3tharmy@gmail.com
fb/forestowo
istagram/forestowo2018

Music by ASTRON – In The Clouds –

Linia czasu:
00:00 Wprowadzenie
02:07 Ustawianie obozu
12:39 Przygotowywanie opału
27:03 Gotowanie
39:58 Poranek

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Komentarze

0 komentarze

GURALEK ROBI GOTOWANIE NA LIVE – Viooo

Gwiazda makowa | Wspólne gotowanie z TM 6 – Viooo