w

AngryAngry CryCry CuteCute LOLLOL LoveLove OMGOMG WTFWTF

Samolot zniknął i wylądował 37 lat później – Viooo

[elementor-template id=”187″]

Co byście zrobili, gdybyście pojechali na wakacje do innego miasta i nagle znaleźli się w zupełnie innym państwie? Większość z nas byłaby zdezorientowana. Ale nawet najbardziej lekkomyślni poszukiwacze przygód nieco by się zdziwili, gdyby okazało się, że lecieli przez prawie pół wieku.

2 lipca 1955 roku odbył się lot nr 914 linii lotniczych Pan American z Nowego Jorku do Miami na Florydzie. Był piękny, słoneczny dzień, a 57 pasażerów na pokładzie samolotu nie mogło doczekać się, żeby zobaczyć ciepłe plaże i palmy na Florydzie. Maszyna wystartowała bez problemów, ale 3 godziny później, kiedy miała wylądować na lotnisku docelowym, okazało się, że nigdzie jej nie było. Kiedy kontrola ruchu lotniczego skontaktowała się z wieżą w Nowym Jorku, otrzymała konsternującą odpowiedź: lot 914 właśnie zniknął z radarów gdzieś w powietrzu.

CZAS:

Czy była to katastrofa lotnicza? 0:43

37 lat później… 2:31

Co to za stary samolot?! 3:01

„Gdzie jesteśmy?” 3:56

Samolot ponownie znika 5:16

Czy to tylko miejska legenda? 6:56

Jedyny przedmiot pozostawiony po tym dziwnym spotkaniu 8:22

#tajemnica #samoloty #jasnastrona

Muzyka: Epidemic Sound

STRESZCZENIE:

– 2 lipca 1955 roku odbył się lot nr 914 linii lotniczych Pan American z Nowego Jorku do Miami na Florydzie. Był piękny, słoneczny dzień, a 57 pasażerów na pokładzie samolotu nie mogło doczekać się, żeby zobaczyć ciepłe plaże i palmy na Florydzie.

– Wszystko wskazywało na to, że samolot zaginął. Oprócz tego, że zniknął z radarów, kontrola lotów nie mogła skontaktować się z pilotami przez radio.

– W końcu, chociaż sprawy nigdy nie rozwiązano, oficjalnie ogłoszono, że samolot się rozbił, odbierając życie wszystkim na pokładzie.

– Zmiana scenerii. Mamy teraz 9 września 1992 roku i znajdujemy się w Caracas w Wenezueli. Dla kontrolera ruchu lotniczego z lotniska w Caracas, Juana de la Corte był to zwyczajny dzień.

– Na radarze nagle pojawiła się nowa kropka. Wyglądało to tak, jakby samolot pojawił się znikąd albo jakby ukrywał się przed radarem i nagle zdecydował się ujawnić

– W mniej niż 10 minut winowajca pojawił się w zasięgu wzroku. Dla ekipy kontroli lotów wyglądał na początku zatem jak
normalny samolot. Ale kiedy się zbliżył, zauważyli, że w rzeczywistości był to bardzo stary samolot pasażerski

– Największe zdziwienie pojawiło się, kiedy piloci tajemniczego samolotu skontaktowali się z wieżą i zapytali po angielsku „Gdzie jesteśmy?”

– Pilot powiedział, że lot miał zakończyć się na lotnisku w Miami o 9:55, 2 lipca 1955 roku. I teraz w wieży nastała cisza.

– Natychmiast wezwano jednostki naziemne, żeby dopilnowały samolotu i pasażerów. Samolot wylądował bez problemów. Kiedy największy stres zniknął, Juan w końcu postanowił zapytać o coś, co go niepokoiło. „Czy wiecie, że dziś jest 21 maja 1992 roku?”

– Juan usłyszał, zatem jak
kapitan panikuje, mówiąc: „Nie! Nie zbliżaj się! Odlatujemy!” I tak właśnie zrobił. Uruchomił silniki i nie czekając na pozwolenie na lot, wyjechał na pas startowy.

– Trzeba przyznać, że mamy do czynienia ze sporem na temat wiarygodności tego wydarzenia. W 1985 roku tabloid Weekly World News jako pierwszy opisał tę historię.

– Legendę opowiada się lecz
dalej i wiele źródeł podaje ją na swój sposób. Niektórzy nawet zabrnęli tak daleko, że twierdzą, iż pasażerowie samolotu w końcu wrócili do swoich domów

– Jedną rzeczą, która ciągle pojawia się w internecie i wzbudza zainteresowanie entuzjastów zjawisk paranormalnych, jest kieszonkowy kalendarzyk, który w jakiś sposób znalazł się na pasie startowym lotniska w Caracas kiedy słynny samolot wzbił się w powietrze.

******
Zasubskrybuj nasze kanały:

5-minutowe Sztuczki

5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIEWCZYN

5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIECI

PRAWDZIWE HISTORIE

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Hm, wiadomo, że tunele czasoprzestrzenne to nie bujda tylko zupełnie autentyczna rzecz, myślę, że tak historia może być prawdziwa aczkolwiek tez lekko podkoloryzowana. Samolot faktycznie mógł zniknąć bez śladu jeśli trafił na nie widoczny tunel i potem pojawić się z powrotem w przyszłości ale dziwne trochę, że pilot po wylądowaniu na lotnisku rzekomo spanikował i odleciał ponownie w nie znanym kierunku i znowu zniknął bez śladu. Jakaś część tej historii z pewnością jest bujdą ale i tak nie dowiemy się pewnie nigdy prawdy.

  2. Trochę dziwne bo on jak wylądował to czemu nie chciał wysiąść z samolotu po 37 latach a i jego reakcja na to że nagle z 1955 roku stał się 1992 była tak jak by myślał że wylądował po 1 godzinie i czemu odleciał od razu jak wylądował po 37 latach to nie ma sęsu to gdzie on był jak tak 37 lat no halo

  3. A żarcie,paliwo… to nie możliwe. A poza tym to samolot nie wytrzymał by prędkości z filmu powrót do przeszłości. A kalendarz? Aby wypadł musiała być dziura. A samolot poleciał i ciśnienie zostało czyli niemożliwe

  4. Ale mnie wku€€€€€ą wasze tytuły nwm czemu bo niby filmy są spoko ale tytuły mnie więcej mnie wkurzają jak reklamy „Pomógł mi ten żółty krem z apteki” xD

  5. jeszcze NIE leciałam samolotem,ale jakbym miałam lecieć przez 37 lat samolotem to wolałabym pociągiem najstarszą ciufcią i szybciej bym dojechała na dane miejsce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Komentarze

0 komentarze

Wielkie gotowanie i pogaduchy ?? – Viooo

Szkoła Druciarstwa Robimy Dubai Style ? Bmw Gold Edition :D Wazzup :) – Viooo